Okrskové cvičení Starý Smolivec 2019

V tomto roce své významné jubileum, tedy 125 let od založení sboru, oslavili hasiči ze Starého Smolivce. A jak jinak, než že toto krásné číslo oslavili pořádáním hasičského cvičení na své domácí půdě. Tentokrát se hasičské cvičení konalo v sobotu 29. června 2019. Hasičky a hasiči všeho věku byli připraveni a nastoupeni na hřišti ve Starém Smolivci už v 13:30 s tázavými výrazy, jak to tedy tentokrát vše dopadne a které z přítomných družstev zvítězí.

Své síly mezi sebou změřili a startovali v následujícím pořadí muži z Radošic, Starého Smolivce, Mladého Smolivce, Dožic a Budislavic, dále ženy z Dožic, Radošic a Mladého Smolivce, a děti z Radošic, Dožic a Mladého Smolivce (jenž utvořily celkem 3 družstva – nejmladší, starší a nejstarší). Jako obvykle bylo hasičské cvičení odstartováno štafetami. Nejprve si své štafety odběhly všechny týmy dětí, poté ženy. Po dokončení opravných pokusů byla odstraněna „holčičí“ bariéra a na své místo byla postavena bariéra vyšší („pánská“). Muži si také odběhli svou štafetu a taktéž využili možnosti opravy.

V přestávce mezi štafetami a útoky všem přítomným předvedli svůj um hasiči z Radošic v dobových uniformách a s dobovou technikou. Dále se plynule přešlo na druhou polovinu hřiště, k útokům. A je to tady, část dne, na kterou všichni soutěžící netrpělivě čekali. Útoky opět zahájila družstva dětí, následovaly útoky žen a v neposlední řadě jsme měli možnost zhlédnout útoky mužů. No a najednou, než jsme se nadáli, bylo tu pozdní odpoledne, na pořadatelském stole už se blýskaly poháry a my s nedočkavým výrazem stáli na nástupu a očekávali vyhlášení našeho odpoledního snažení. A jak že to tedy tentokrát dopadlo?

V kategorii dětí se všechna družstva umístila na krásném 1. místě. Následně byli oceněni také trenéři našich budoucích hasičských nadějí, zejména za trpělivost a za odhodlání při vedení našich následovníků.

V kategorii žen bylo pořadí následující:

  1. Radošické ženy
  2. Dožické ženy
  3. Mladosmolivecké ženy.

V kategorii mužů se udála situace, která se nepodařila už několik let. Dva týmy totiž zaběhli štafety společně s útoky za stejný čas, dělili se tak o 4. místo. Nakonec bylo tedy pořadí takové:

  1. muži z Mladého Smolivce
  2. muži z Dožic
  3. muži ze Starého Smolivce
  4. muži z Budislavic a Radošic.

Celým odpolednem nás doprovázelo sluníčko, ačkoliv bychom určitě všichni ocenili trošku menší vedro, i tak jsme si odpoledne (věřím, že všichni) užili. Během hasičského cvičení se nikomu nic nestalo, což je vždy pozitivní zpráva. Někteří se rozhodli pokračovat v příjemně načatém odpoledni, a to účastí na taneční zábavě, jiní (vyčerpaní vedrem či posilnění alkoholem) se už vydali ke svým domovům. Máme to za sebou, nezbývá nic jiného, než dopodrobna rozebrat, co se nám během útoků povedlo a nepovedlo a načerpat nové síly na hasičské cvičení příští rok, které se bude konat u nás v Dožicích. HASIČINĚ ZDAR!

Další fotky z Hasičského cvičení naleznete zde: https://www.mladysmolivec.cz/cs/udalosti-v-obci/oslavy-125-vyroci-sdh-stary-smolivec-29-6-2019/R10-A4418/

Hasičské cvičení Starý Smolivec 2019