Dobráci roku 2015

SDH Dožice se v roce 2015 zapojilo do celorepublikové akce „Dobráci roku“.

Jedná se o soutěž sborů dobrovolných hasičů pro daný kraj, kterou pořádá Český rozhlas Region ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy.

Vždy v pátek po 15. hodině proběhlo ve vysílání Českého rozhlasu Plzeň losování ze všech přihlášených hasičských sborů. Vylosovaný sbor obdržel drobnou cenu a následující čtvrtek zavítal do jeho zbrojnice zástupce Českého rozhlasu, aby s hasiči (respektive zástupci SDH) natočil rozhovor. V něm se objevila většinou bohatá historie sboru, dále výčet uskutečněných zásahů, úspěchů a dalších zajímavostí. Tento medailonek byl odvysílán následující den. Do Dožic dorazil Český rozhlas v prosinci 2015.

Rozhodující slovo v soutěži ale měli obyvatelé jednotlivých měst a obcí. Po odvysílání medailonku totiž  posílali svému sboru hlasy prostřednictvím SMS zpráv. Hlasování trvalo přesně jeden týden, tedy do odvysílání dalšího medailonku o dalším sboru.

Následně pak byli vybrány tři sbory, které získaly nejvíce SMS hlasů. Sbor s nejvyšším počtem hlasů získal pro svou obec „Oslavu za 100.000 Kč“ a zároveň postoupil do „Velkého finále“. Ve Velkém finále soutěžilo 10 sborů dobrovolných hasičů z jednotlivých regionů České republiky (vítězů regionálních kol) o hasičské vybavení.
Autor článku: Pavel Halla
zdroj: Český rozhlas (www.plzen.rozhlas.cz)

Autor fotografie: Pavel Halla
Zdroj: Český rozhlas (www.plzen.rozhlas.cz)