Země živitelka 2018

Dožičtí se rozhodli aktivně trávit každý srpnový víkend, proto vymysleli a domluvili výlet v sobotu 25. srpna 2018 – do Českých Budějovic, na Země živitelku. A rozjeli to hned ve velkém, objednali si totiž autobus. Sraz byl před 7 hodinou ranní u pošty v Dožicích. Autobus dorazil ještě před 7 hodinou, všichni účastníci do něj hbitě naskákali a mohlo se vyrazit směr „Budějce“.

Na Výstaviště v Českých Budějovicích jsme dorazili chvilku po půl 9. Lístky nám obstarali pořadatelé akce (Milan Ráž a Aleš Hřídel), takže jsme nemuseli čekat ještě frontu na lístky a rovnou jsme se zařadili do fronty u brány. No a v 9 se brány otevřely a všichni návštěvníci se vhrnuli dovnitř. Účastníci našeho výletu se rozutekli do všech světových stran.

Po dobu našeho brouzdání po Výstavišti jsme se potkali snad jen s 5 účastníky našeho zájezdu (což nás velmi překvapilo). Nicméně čas jsme věnovali nákupům a prohlížení si nových strojů, některé z nich nám braly až dech. Samozřejmě jsme navštívili také občerstvení, někteří na chvilku, jiní zde vydrželi déle.

Čas utíkal jako voda, najednou bylo půl páté a my pomalu nasměrovali své kroky zpět k autobusu, s plnými batůžky, plnými bříšky a plni dojmů. Jedním z dojmů bylo například setkání s Láďou Hruškou. Úderem 17. hodiny jsme už skoro všichni netrpělivě přešlapovali před autobusem. Zde jsme ještě zdokumentovali náš zájezd společnou fotkou a vyrazili jsme zpět k domovu. Autobusem se řinul hlasitý smích a ptačí zpěv (prodávali tam totiž malé porcelánové píšťalky ve tvaru ptáčků, kteří opravdu vydávali ptačí zpěv). Každý z nás si výlet užil po svém a věřím, že všem se toto zpestření sobotního dne a vlastně celého víkendu líbilo.

Po příjezdu domů, tedy do Dožic, šli ještě někteří výletníci svlažit svá hrdla do místní hospůdky. Tady oslava příjemně načatého dnu pokračovala až do časných ranních hodin. Snad mluvím za všechny výletníky, když řeknu, že se zájezd podařil a všichni byli spokojení. I počasí bylo příjemné, žádné úmorné vedro a ani jsme nezmokli. Jménem všech zúčastněných děkuji oběma pořadatelům za zorganizování tohoto výletu. Bylo to parádní.

Více fotek naleznete na: https://www.mladysmolivec.cz/cs/udalosti-v-obci/vylet-na-zeme-zivitelku-25-8-2018/R10-A3988/