Prakyáda 2019

Již po sedmé se v Dožicích konala Prakyáda nesoucí jméno svého zakladatele, Lukáše Zajíce. V tomto roce se prakové klání uskutečnilo v sobotu 17. srpna 2019, tradičně vedle dožické hospůdky. V půl osmé se sešli hasiči, aby střeliště připravili a od 8:30 do 9:00 probíhal zápas do turnaje. Celkem se klání zúčastnilo 5 dětí, 6 žen a 6 mužů.

Pravidla byla jasná, šesti matkami sestřelit co nejvíce terčů, na výběr jsme měli ze dvou plechovek, dvou pet lahví, jednoho barelu a papírového zajíce. Celkem soutěžící porovnávali své síly v deseti kolech. Ostatně tato pravidla se oproti předchozím ročníkům nikterak nelišila. V ceně zápisného měli střelci také občerstvení, a to párek v rohlíku či klobásy.

Jedno kolo minulo druhé, počet sestřelených terčů stále rostl a pomalu se nám začínali rýsovat vítězové. Než jsme se nadáli, bylo tu poslední kolo. Ještě před porovnáním výsledků se konal rozstřel v dámské kategorii. Poslední matka vylétla z praku chvíli po půl třetí. No a ptáte se, jak to tedy vlastně dopadlo?

Pořadí dětí bylo následující:

 1. Pepča
 2. Stáník Šilhavý
 3. Samko Slebodník
 4. Honzík Marek
 5. Filípek Marek

Ženy se umístily následovně:

 1. Katka Štěpánková
 2. Liduš Voříšková
 3. Monča Marková
 4. Marcel „Kely“ Rážová
 5. Kája Černá
 6. Ája Kovaříková

Poslední kategorie, mužská dopadla následovně:

 1. Honza Marek
 2. pan Krejčí
 3. Jirka Kovařík starší
 4. Miki Slebodník
 5. Milan „Brousek“ Ráž
 6. Aleš Hřídel

Ačkoliv jsme během dopoledne sluníčko mockrát nezahlédli a nebylo vyloženě teplo, i tak jsme si tento ročník Prakyády náležitě užili. Na každého účastníka čekala věcná cena a věřím, že všichni měli ze své trofeje radost. Snad mluvím za všechny, když řeknu, že už se těšíme, až zase oprášíme praky a vyrazíme na další ročník Prakyády. Rozloučím se slovy: „Tak zase příště, na nějaké akci v Dožicích.“

Další fotky naleznete na:

https://www.mladysmolivec.cz/cs/udalosti-v-obci/prakyada-lukase-zajice-v-dozicich-17-8-2019/R10-A4480/