Prakyáda 2017

V sobotu 19. srpna 2017 se v Dožicích konala Prakyáda Lukáše Zajíce.

Tato akce se v Dožicích už pomalu stala tradicí a mnoho obyvatel se na oprášení praků těší celý rok. Zahájení prakyády proběhlo v 10:00, tentokrát výjimečně bez několika slov na úvod ze strany organizátorů. Letošního turnaje se zúčastnilo celkem 29 střelců a střelkyň, přesněji 11 neohrožených mužů, 7 udatných žen a 11 natěšených dětí. Co se týče pravidel střílení, opět se střílelo na plechovky, petky, malý kanystřík a vysmátého zajíce. V každém kole čekalo na střelce 6 matek, kterými byly sráženy k zemi výše zmíněné terče. Střílet začínala kategorie dětí, následovaly ženy a kolo uzavírali muži. Své síly jsme změřily v celkem deseti kolech.
Ráno i odpoledne uteklo rychlostí světla, začali se rýsovat jasní favorité turnaje a najednou tu bylo poslední kolo. Z praku vylétla poslední matka (munice), zbývalo jen sečíst body a vyhlásit výsledky. A jak že to naše bojování dopadlo?

Kategorie dětí: Kategorie žen:
1.    Matěj Štěpánek 1.    Katka Štěpánková
2.    Maruška 2.    Ája Kovaříková
3.    Pepča Hrachovec 3.    Kája Černá
4.    Adélka 4.    Anča Beránková
5.    Michal Beránek 5.    Monča Marková
6.    Honzík Marek (mladší) 6.    Lída Voříšková
7.    Jindra Hrachovec 7.    Kely Rážová
8.    Pepa Beránek (mladší)
9.    Natálka Červenková
10.  Adélka Červenková
11.  Lucinka Kovaříková

 

Kategorie mužů:
1.   pan Štěpánek
2.   Honza Marek
3.   Pepa Beránek (starší)
4.   pan Netušil
5.   Peťa Nový
6.   pan „Bouďák“
7.   Milan „Brousek“
8.   pan Hrachovec
(pan Havlík, pan Černý a „Hajnej“ v průběhu soutěžení odjeli)

 

Další fotografie naleznete na: http://www.mladysmolivec.cz/cs/udalosti-v-obci/prakyada-lukase-zajice-2017/R10-A3482/Během tohoto klání jsme byli hojně zásobování všelijakým občerstvením, od klobás, přes grilované hermelíny až ke kuřecím steakům a zeleninovým miskám. Nechyběla také točená zmrzlina, no zkrátka pastva pro oči a hlavně žaludek. I přes nepřízeň počasí jsme si akci velmi užili, nerozhodila nás ani zima, ani déšť.