Okrskové cvičení v Budislavicích 2018

V sobotu 2. června v Budislavicích uskutečnila Oslava 120. výročí od založení sboru SDH Budislavice.

Aneb velmi očekávaný den pro mnoho hasičů konečně nastal.  Celé to odstartovalo úderem 14. hodiny odpolední.

Nejprve proběhl tradiční nástup všech družstev, poté velitelé všech družstev vylosovali pořadí pro své týmy. Letošního okrskového cvičení se zúčastnilo 5 družstev dětí, 3 družstva žen a 5 družstev mužů. Je skvělé, že se v našich obcích najde tolik dětí, které hasičina baví. Alespoň to po nás má kdo převzít.

Jak už tomu bývá, začali jsme štafetami. Nejprve si své štafety odběhly děti, poté ženy a v neposlední řadě také muži. Snad všechny zúčastněné týmy se rozhodly využít opravný pokus pro své štafety. V mezičase mezi štafetami a útoky jsme měli možnost si prohlédnout starou techniku hasičů z Radošic a dále novou techniku hasičů z Mladého Smolivce.

Následovalo to, na co jsme všichni čekali – útoky. Adrenalin stoupal, napětí se dalo krájet. Každý soutěžící zevrubně sledoval své soupeře (soupeřky), jestli náhodou neudělají nějakou chybu. Nejprve změřili své síly dětská družstva, po nich se po hlavě vrhli na startovní čáru ženy a boj o cenné kovy uzavírali muži.

Každý rok je čekání na výsledky napínavé, ani letošní cvičení nebylo výjimkou. Ptáte se, jak to teda celé dopadlo?

Kategorie dětí:

Došlo k technickým poruchám, a proto se všechna družstva dětí umístila na prvním místě. Máme to ale šikovné prcky, že?

Kategorie žen:

  1. místo ženy z Radošic
  2. místo ženy z Mladého Smolivce
  3. místo ženy z Dožic (příště to bude lepší)

Kategorii mužů:

  1. místo muži z Dožic (z čehož máme všichni obrovskou radost)
  2. místo muži ze Starého Smolivce
  3. místo muži z Budislavic
  4. místo muži z Mladého Smolivce
  5. místo muži z Radošic

Okrskové cvičení bylo ukončeno nástupem všech družstev, předáním vybojovaných pohárů a dalších dárků a následným focením. A završeno to vše bylo pěnou. Tedy tou pro děti, ta pivní následovala až za malou chvíli. Maminky při pohledu na své ratolesti sice nepřekypovaly radostí, ale děti byly v sedmém nebi. J Večer se samozřejmě konala taneční zábava.

Hasičské cvičení se vydařilo, počasí nám přálo, žádné mráčky, žádný déšť. Až na modřiny a drobné úrazy jsme všichni přežili ve zdraví.  Snad mluvím za všechny hasiče, když řeknu, že už se těšíme na další hasičské cvičení. Během roku budeme poctivě nabírat síly a za rok se na to zase vrhneme, tentokrát ve Starém Smolivci.  HASIČINĚ ZDAR!

Další článek a mnohem více fotografií naleznete na: https://www.mladysmolivec.cz/cs/udalosti-v-obci/cviceni-sdh-v-budislavicich-2-6-2018/R10-A3904/

Hasičské cvičení Budislavice 2018