Okrskové cvičení Radošice 2017

V letošním roce se hasičské cvičení konalo v Radošicích, v sobotu 3. června 2017.

Souboj o cenné kovy začal chvíli před 13. hodinou. Všechna soutěžní družstva byla nastoupena už před úderem 13. hodiny. Velitelé vylosovali pořadová čísla svých družstev a mohlo se začít se soutěžením. Letošní okrskové cvičení bylo výjimečné z pohledu počtu soutěžních družstev, hasičského cvičení se účastnila 4 družstva žen a 5 družstev dětí.

Hasičské cvičení odstartovaly štafety. Nejprve své síly změřily děti, dále ženy a nakonec muži. Všechna družstva využila možnosti opravy štafety, některé týmy svůj čas vylepšily, jiné si naopak pohoršili. Následovala nejočekávanější část akce – hasičské útoky. Pomalu se stává tradicí, že jako první jdou na útoky muži (kvůli fotbalu), letošní cvičení nebylo výjimkou. Co my ženy musíme kvůli fotbalu vytrpět, například každý rok běhat jako poslední při útocích. Svůj hasičský um předvedla mužská družstva v tomto pořadí – Starý Smolivec, Radošice, Budislavice, Dožice a Mladý Smolivec. Pokračovalo se útoky dětských družstev v pořadí – Mladý Smolivec mladší děti, Mladý Smolivec starší, Dožice, Budislavice a Radošice. Cvičení bylo zakončeno útoky žen v pořadí Radošice, Mladý Smolivec I., Mladý Smolivec II. a Dožice. Ukázku své techniky a zábavu pro děti si pro nás připravili hasiči z Losiné, kteří po dokončení všech útoků dětem připravili pěnovou koupel (no nezávidím maminkám ten pohled na jejich ratolesti).

A ptáte se, jak to naše odpolední snažení nakonec dopadlo? No musím konstatovat, že nám dorůstají úžasní nástupci, všechna dětská družstva se umístila na prvním místě (snad jim ta šikovnost a rychlost vydrží, až přejdou k „dospělákům). Celkové pořadí ženských družstev bylo následující: na posledním (4. místě) se umístily ženy z Mladého Smolivce II., na třetí místo se (i přes úraz soutěžící) probojovaly ženy z Dožic, druhé místo zůstalo v Radošicích a vyhrály ženy z Mladého Smolivce I. Celkové pořadí mužů bylo takové: na 5. místě se umístili muži z Radošic, těsně pod bednou vítězů skončili muži z Budislavic, na 3. místo se probojovali muži z Dožic, druzí byli muži z Mladého Smolivce a zvítězili muži ze Starého Smolivce.

Letošní cvičení bylo ojedinělé také v množství úrazů, které si soutěžící během cvičení přivodili. Asi nějaké erupce na slunci.J  Hlavní je, že jsme to všichni přežili. Od 20:00 se konala v místní hospodě taneční zábava, kde nám k poslechu a tanci hrála skupina Asfalt, takže jsme mohli oslavit svá vítězství (i prohry). Celým odpolednem nás provázelo krásné počasí, i když v těch dlouhých kalhotách a bundách to byl chvílemi opravdový boj.